Դեկտեմբերի 23-ին ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովին կից երիտասարդական խորհրդարանի անդամները հանդիպել են ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի անդամներ Արտյոմ Կավինովի եւ Իրեկ Զիննուրովի հետ:
Երիտասարդական խորհրդարանի անդամները ներկայացրել են իրենց գործունեությունը, համագործակցությունը միջազգային երիտասարդական կառույցների հետ եւ հետագա ծրագրերը:
ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի պատգամավորերն անդրադարձել են երկու երկրների միջեւ խորհրդարանական կապերի ակտիվացմանը, երիտասարդական կառույցների համագործակցության զարգացմանը: Նրանք նշել են, որ ԱՊՀ ստեղծմանը նվիրված միջոցառումներին կմասնակցեն նաեւ երիտասարդական կառույցները եւ իրենք ակնկալում են հայ երիտասարդների ակտիվ մասնակցությունը: Պատգամավորների խոսքով՝ ԱՊՀ երկրների միջեւ պետք է ստեղծվեն մարզական, երիտասարդական ակումբներ, որոնք կնպաստեն մարզական դիվանագիտության զարգացմանը՝ միավորելով երիտասարդներին մշակութային, քաղաքական, կրոնական, մարզական ուղղությունների շուրջ:

On December 23, the members of the Youth Parliament adjunct to the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport met with the members of the RF FA State Duma Committee on the CIS Affairs, Eurasian Integration and Links with Compatriots Artyom Kavinov and Irek Zinnurov.
The members of the Youth Parliament presented their activities, the cooperation with the international youth structures and the further programmes.
The deputies of the RF FA State Duma touched upon the activation of the parliamentary ties between the two countries, and the development of the youth structures. They have noted that the youth structures will also take part in the events dedicated to the events of the creation of the CIS, and they expect the Armenian young people’s active participation. In the deputies’ word, sport and youth clubs should be created between the CIS countries, which will promote the development of the sport diplomacy, uniting the young people over the cultural, political, religious and sport directions.